Vyplatí se připravit nemovitost pro pracovní cesty? – Nemovitosti na investice

Vyplatí se připravit nemovitost pro pracovní cesty?

AirBnB velmi úspěšně láká cestující na dovolené. Ale v poslední době se také zaměřuje na pracovní cesty. Z toho důvodu byl vytvořen soubor pravidel, které musí nemovitost splňovat, aby mohla nabízet své služby pro pracovní cesty. To už nejsou sdílené pokoje, ale musí se jednat o celé nemovitosti (nejčastěji byty), které jsou na stejné úrovni jako hotely – v čistotě, dostupnosti, celkové spokojenosti.

 

Hostitelé by měli mít zájem získat akreditaci pro služební cesty z několika důvodů:

  • Je to jednoduché.
  • Je to nový zdroj příjmů. Jen v roce 2016 byl objem výdajů na pracovní cesty 1,3 trilionů USD.
  • Zvýšení obsazenosti. Lidé jezdí za poznáním a na dovolenou především o víkendech. Pracovní cesty jsou zase nejčastěji v pracovní dny. Tyto dva segmenty se tedy krásně doplňují.

Aby mohla být nemovitost zařazena do programu pro služební cesty, tam musí splňovat tato pravidla:

  • Všechny prostory musí být nekuřácké
  • Musí mít minimálně 3 hodnocení a musí mít 5* čistotu a přesnost údajů
  • Musí mít prostor na práci na laptopu, WIFI internet, automatizovaný check-in, fén, ramínka, žehličku a žehlící prkno a další.
  • Hostitel nesmí mít v posledním roce zrušení rezervace z důvodu hostitele méně než týden před příjezdem.

Otázkou ale zůstává, jestli se vyplatí investovat do těchto pravidel. V lednu 2017 AirBnB prezentovalo výsledky s tím, že u nemovitostí na služební cesty došlo k navýšení příjmů o 5% celosvětově a u velkých měst dokonce o 8%.

 

AirDNA se rozhodla toto tvrzení přezkoumat. Do svých údajů zahrnula především velká města, kam míří služební cestující. A po důkladné analýze zjistila, že nemovitosti pro služební cesty vydělávají v průměru o 10.000 USD ročně více, než ostatní nemovitosti. A to už se vyplatí.

Leave a Comment:

Leave a Comment: