Je ve velkých městech AirBnB levnější, než hotelový pokoj? – Nemovitosti na investice

Je ve velkých městech AirBnB levnější, než hotelový pokoj?

V dnešní době je cestování mnohem dostupnější, než dříve – máme zde nízkonákladové aerolinie, spolujízdu a mnoho dalšího. Na druhé straně hotelové pokoje jsou často velmi drahé. Naštěstí je na vzestupu sdílená ekonomika, která dává možnost i lidem s nižším rozpočtem často cestovat – třeba AirBnB. Jak moc můžete ušetřit ve velkých městech po celém světě?

 

Německý hotelový rezervační systém HRS nedávno zveřejnil data ohledně hotelových cen v různých zemích světa. Nejdražší je New York – tam stojí průměrný hotelový pokoj 306 USD za noc. Na druhé straně jsou data z webu AirDNA, který analyzuje trh AirBnB. Podle jejich dat stojí pokoj v New Yorku přes tuto službu v průměru jen 187 USD. To je rozdíl 119 USD za noc, které může cestovatel využít na další atrakce v místě. Vaření ve vlastní kuchyni může také ušetřit spoustu peněz v porovnání s návštěvou restaurací.

 

Tento trend, kdy AirBnB „poráží“ tradiční hotelové pokoje, je patrný po celém světě. Například v Tokiu je rozdíl 127 USD za noc, v Torontu 79USD a třeba v Sydney 49 USD. A to je jeden z důvodů, proč je AirBnB stále na vzestupu.

Leave a Comment:

Leave a Comment: